Cesta ze ztracena - Cecelia Ahern

6. ledna 2018 v 9:49 | Terry
Původní název: Place called here
Autor: Cecelia Ahern
Počet stran: 325
Datum vydání: 2008
Rok vydání originálu: 2006
Nakladatelství: BB Art
ISBN: 978-80-7381-281-2

Hodnocení Terry:***
Hodnocení Tess: ****


Anotace

Sandy Shorttová přišla před dvaceti lety, ještě jako malé děvčátko, o spolužačku. Malá Jenny-May Buttlerová se zčistajasna ztratila a nikdy nikdo nenašel ani její tělo, ani sebemenší stopu, která by aspoň naznačovala, co se jí přihodilo. Tato událost obrátila Sandy Shorttové život vzhůru nohama. Od té doby se nedokáže smířit s jakoukoliv ztrátou, která ji v životě postihne, i když jde třeba jenom o ponožku, která se někam zatoulala při praní, nebo o klíčky od auta. Její snaha najít všechno, co kdy ztratila, u ní přerůstá v posedlost a přivádí ji ke službě u policie, kde se věnuje hledání pohřešovaných lidí. Ve chvíli, kdy se má setkat s Jackem Ruttlem, který se na ni obrátil o pomoc, protože se marně snaží přijít na stopu svému zmizelému bratrovi, se však záhadně ztrácí sama Sandy. Ocitá se daleko od domova, v tajuplném světě věcí a lidí, po nichž až dosud pátrala, a znovu propadá své staré posedlosti hledání. Tentokrát však zoufale hledá cestu domů.


Filmové zpracování
*

Naše hodnocení

Terry - Na první pohled by se mohlo zdát, že je to typický román pro ženy/dívky, tedy slaďárna. :) ale zdání klame, abych byla zcela upřímná, nevím přesně, kam bych tuto knihu zařadila. V příběhu se totíž objevují celkem výrazné prvky žánru fantasy. Kniha je psána trošku zvláštním stylem, přesto se čte celkem dobře a určitě potěší jak čtenářky Cecelia Ahern, tak milovnice romantických knih.

Tess - "Zatím jediná kniha od Cecelie Ahern, u které mi trvalo vážně dlouho než jsem se pořádně začetla. U prvních pár kapitol jsem četla automaticky, ale myslela na jiné věci, což není zrovna dobře, teprve až jsem se pročetla dál mě to začalo zajímat a bavit. Moc se mi líbí nápad se "Ztraceným světem", protože tím hlavní hrdinka dostala odpovědi na své otázky. Mrzelo mě ale, že autorka až moc uspíšila konec knihy, ale jinak originální nápad."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama