Jane - April Lindner

6. ledna 2018 v 10:14 | Terry
Původní název: Jane
Autor: April Lindner
Počet stran: 344
Datum vydání: 2012
Rok vydání originálu: 2010
Nakladatelství: Ikar
ISBN: 978-80-249-1781-8

Hodnocení Terry:*****
Hodnocení Tess: právě čte


Anotace

Novodobé zpracování klasického příběhu o Janě Eyreové je současným milostným příběhem s dramatickou zápletkou. Jane Mooreová se po smrti rodičů vzdá studia na výtvarné škole a přijme místo chůvy malé holčičky, jejímž otcem je stárnoucí bývalý rocker. Dívka se sžívá s malou Maddy a chodem domácnosti Thornfield Parku, postupně začne podléhat kouzlu zkušeného podmanivého muže a poprvé v životě se zamiluje. Dům ale skrývá tajemství, které život všech obrátí naruby...
Filmové zpracování
*

Naše hodnocení

Terry - "Musím se zcela popravdě přiznat, že novodobá verze románu se mi líbila mnohem víc. A to jsem milovníkem historických románů. Autorka v této knize krásně vykreslila charakter postav a přenesla je do současnosti. Z Jane Eyre se tak stává studentka umělecké školy, která musí opustit studium, kvůli nedostatku peněz po smrti rodiču a díky finanční tísni a potřebě práce se stává chůvou. A z pana Rochestera je pan Nico Rathburn, stárnoucí roker, který se snaží znovu vrátit na výsluní. Fanoušky klasiky by kniha mohla zklamat, možná dokonce pobouřit. Není snadné pokusit se přepracovat jedno ze stěžejních děl anglické literatury. Dle mého názoru jde o velmi zdyřilý pokus, dávám palec nahoru."

Tess - "Kniha se mi moc líbila. Originální příběh o Janě Eyrové zná opravdu každý, takže jsem byla hodně zvědavá, jak se s tím autorka poprala a napsala to vážně skvěle. Ze začátku jsem se nemohla skoro vůbec začíst, ale pak to šlo samo od sebe. A nakonec se mi příběh líbil o něco více než originál."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama