Kathryn Stockett

2. ledna 2018 v 12:08 | Terry

Proslavila se svým knižním debutem The help - Černobílý svět, románem o afroamerických hospodyních, vydaným v roce 2009.

Americká spisovatelka narozená roku 1969 v Jacksonu ve státě Mississippi. Poté, co vystudovala Alabamskou Univerzitu, obor Angličtina a tvůrčí psaní, se přestěhovala do New Yorku. Tady žila a pracovala 16, v časopisech a marketingu. Katherine S. je rozvedená a má dceru.

Jednou z reakcí na její román, byla i žaloba, podaná u Mississippského soudu Allene Cooperovou, dřívější služebnou jejího bratra. Ta tvrdila, že autorka podle ní vytvořila jednu z knižních postav. Spor byl nakonec vyřešen mimosoudně, s odvoláním na zákon o promlčení. Autorka popřela, že by "ukradla" její osobnost a následně ji použila v knize s tím, že se s ní setkala jen velmi krátce.

Kathryn Stockett pracoval na knize celých pět let, po jejím dokončení, ji však odmítlo vydat hned 60 agentů, až se ji nakonec ujala literární agentka Susan Ramer. Po vydání byla kniha přeložena do 42 jazyků. A do srpna roku 2012 bylo prodáno přes 10 milionů kopií. V Žebříčku nejprodávanějších knih magazínu New York Times se kniha držela 100 týdnů. Do žebříčků nejprodávanějších knih se román Černobílý svět dostal pár měsíců po svém vydání.

V roce 2011 byl podle knihy natočen také stejnojmenný film.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama