Ledová jako sníh - Danielle Paige

5. ledna 2018 v 8:37 | Terry


Původní název:Stealing Snow
Autor: Danielle Paige
Série: Ledová jako sníh
Díl série: 1
Počet stran: 296
Datum vydání: 2017
Rok vydání originálu: 2016
Nakladatelství: Fragment
ISBN: 978-80-253-3384-6

Hodnocení Terry:***

Anotace

Sedmnáctiletá Snow žije v přísně hlídané klinice pro duševně choré. Hluboko uvnitř ví, že tam nepatří, ale na život mimo zdi nemocnice si skoro nevzpomíná. Jediné, co má, jsou divné sny. Vlastně ne, ještě má Balea - nejlepšího kamaráda, první lásku, člověka, kterého dokázala zničit jediným polibkem. Když Bale zmizí, Snow nezbývá nic jiného, než se vydat po jeho stopách. S pomocí podivného ošetřovatele, který ji pustí ven, se ocitne v Algidu. V mrazivé zemi, která je s její minulostí spojena víc, než si myslela. Algid je nevyzpytatelný, nebezpečný, plný čarodějnic, zlodějů a osudových setkání. Vládne mu krutý a mocný král. Když Snow zjistí, že jí v žilách koluje jeho krev, je postavena před volbu. Stane se hrdinkou nebo hříšnicí? Královnou nebo chudinkou? Vybere si mrazivou bezcitnost nebo pravou lásku? Úžasný příběh na motivy pohádky Sněhová královna od bestsellerové autorky Danielle Paigeové.Filmové zpracování
*

Naše hodnocení

Terry - "Možná jsem měla příliš velká očekávání, ale musím říct, že po přečtení, jsem poměrně zklamaná. Anotace je velmi lákavá, kniha má nádhernou obálku, takže člověk už jen díky tomu má na příběh vysoká očekávání. Myslím, že téma je velmi zajímavé a je tedy škoda, že se utorka příběhem nezabývala více detailně. Musím se přiznat, že místy jsem se do děje tak trochu zamotala.
Kapitoly jsou většinou poměrně krátké a dá se říct, že v každé se také něco děje, problém je však v tom, že se toho děje až příliš. Množství po sobě jdoucích "zvratů" je až příliš velké a většina akcí pak náhle zkončí, ale na jejich místo hned nastoupí nějaká jiná, což vyvolává tak trochu zmatek. Některé scény mi přišly jakoby nedokončené, useknuté. V příběhu se také vyskytuje hromada postav, se kterými se však čtenář nemá šanci jakkoliv se blíže seznámit. Celkově příběh působí trochu chaoticky a zbytečně překombinovaně.
Samotná Snow se pak mnohdy chová jako malé děcko, i když je jí už sedmnáct let, když přimhouřím ko, dá se to přičítat na vrub tomu, že téměř celý život vyrůstala v ustavu pro choromyslné. Štvalo mě, že se po celou dobu víceméně chová jako sebestředný zbabělec. V jednu chvíli prohlašuje, že nechce ubližovat nevinným lidem a následně je jí jedno, co se stane s lidem Algidu, protože jí jde jen o ní a Balea. Můsím přiznat, že tohle mě opravdu dost štvalo.
No ale je třeba také uznat, že se jedná o autorčinu prvotinu, uvidíme, jak se popere s dalším dílem."


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama