Vražda carské rodiny - Elisabeth Heresch

25. ledna 2018 v 11:29 | Terry
Původní název: Zarenmord
Autor: Elisabeth Heresch
Počet stran: 224
Datum vydání: 2011
Rok vydání originálu: 2009
Nakladatelství: Ikar
ISBN: 978-80-249-1566-1

Hodnocení Tess: ***


Anotace

Případ Jekatěrinburg 1918 a ztracené klenoty Romanovců .

Chladnokrevné vyvraždění celé rodiny posledního cara Mikuláše II. se vyplatilo. Vždyť nejenže byli odstraněni případní uchazeči o trůn, ale korunní poklad a osobní klenoty Romanovců pomohly bolševikům financovat plánovanou světovou revoluci. Odbornice na ruskou problematiku Elisabeth Hereschová přináší po důkladné rešerši tajných dokumentů k "případu zločinu v Jekatěrinburgu" řadu nových detailů. dozvíme se, jaké jalové pokusy k záchraně carské rodiny podnikalo vyslanectví císařského Německa v Moskvě, popisuje kriminalistické pátrání - od počátků v roce 1918 přes dobrodružné okolnosti nalezení carských ostatků až po jejich jednoznačnou identifikaci v roce 2008.Filmové zpracování
*Naše hodnocení

Tess - "Příběh Romanovců mě vždy svým způsobem lákal, jednu chvíli jsem jimi byla doslova posledlá a hledala jsem vše možné na internetu, co bych si o nich mohla přečíst, to období mě už upustilo, ale když jsem narazila na tuto knihu, tak jsem si jí musela přečíst. Kniha je plná zajímavých informací, které vědcům, archeologům a historikům dopomohli k tomu, aby našli těla carské rodiny. Potkal je velmi smutný osud, který si nezasloužili a jsem ráda, že každý vrah, byl vlastně také zavražděn. Nicméně, abych se přiznala, tak kniha mě více nebavila než bavila, je tam na mě až moc odborných informací, takže první polovina byla nejlepší a ta druhá už moc ne."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 25. ledna 2018 v 11:51 | Reagovat

Tato knížka vypadá hodně dobře, jednu dobu mě toto téma také hodně zajímalo a o Mikuláši II. mám doma několik knih...

2 Terry Terry | Web | 25. ledna 2018 v 12:09 | Reagovat

[1]: Já se pro změnu v letošním roce chystám na knihu Poslední dny Romanovců od L. Mary. Také jsem měla Romanovské období :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama