Všechny malé zázraky - Jennifer Niven

5. ledna 2018 v 12:27 | Terry
Původní název: All the Bright Places
Autor: Jennifer Niven
Počet stran: 360
Datum vydání: 2015
Rok vydání originálu: 2015
Nakladatelství: Yoli
ISBN: 978-80-87543-74-0

Hodnocení Terry:***
Anotace

Strhující příběh o hledání a (ne)nalézání, o lidských předsudcích a první lásce.

Theodora Finche fascinuje smrt. Violet Markeyová zase žije pro budoucnost - těší se na den, kdy dokončí střední školu a bude moct opustit rodné městečko, které jí připomíná nedávnou tragickou smrt sestry. Když se ti dva potkají na římse školní zvonice, není ale docela jasné, kdo koho vlastně bude zachraňovat.

Finch je obyčejný kluk, až na to, že trpí bipolární poruchou. Violet je obyčejná holka, až na to, že Finchovi přijde úplně neobyčejná. Ty dva svede dohromady školní projekt, jehož cílem je objevovat "krásy Indiany", a oba při tom učiní zajímavé objevy...
Filmové zpracování
*

Naše hodnocení

Terry - "Vlastně jsem se doposud nerozhodla, zda se mi příběh líbil, či nikoli. Rozhodně jde o zajímavé téma a autorka se ho zhostila velmi dobře. Musím říct, že mě dost štvalo, jak Finchova matka zcela přehlížela jeho problémy. A mrzelo mě, že i přes všechno dobré, co mu vztah s Violet přinesl, prohrál svůj boj a skončil tak, jak skončil. Přesto mi v knize něco chybělo, nemyslím si, že by se mi v budoucnu chtělo k příběhu vracet, i když musí pochválit velice pěknou obálku."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama