Únor 2018

Aspoň trochu normální - Trish Doller

23. února 2018 v 16:03 | Terry
Původní název: Someting like normal
Autor: Trish Doller
Počet stran: 200
Datum vydání: 2015
Rok vydání originálu: 2012
Nakladatelství: CooBoo
ISBN: 978-80-7447-948-9

Hodnocení Terry: *****


Anotace

Když se Travis vrátí domu z mise v Afghánistánu, zjistí, že jeho rodiče se rozvedli, bratr mu přebral přítelkyni a ukradl auto. A navíc ho pronásledují noční můry, v nichž stále dokola vidí smrt svého nejlepšího přítele. Zdá se, že jeho život je úplně v troskách. Pak ovšem potká Harper, svou dávnou kamarádku ze střední školy, s kterou se začne prodírat minovým polem rodinných problémů i posttraumatické poruchy. A konečně se zdá, že život by mohl být aspoň trochu normální. Travis suchý humor, smysl pro čest a povinnost i schopnost věřit v životě v to dobré, z něj dělají neobyčejného a neodolatelného hrdinu. Trish Dollerová, autorka knihy Kde hvězdy stále září, se tentokrát pustila do neobyčejně aktuálního tématu. Ale z pozice mužského vypravěče se jí ho podařilo uchopit poutavě, zajímavě, ale ne pateticky. Příběh o tom, že i v sebehorší situaci nesmíme ztrácet naději a že život je vlastně krásný.


Jen jeden den - Gayle Foreman

23. února 2018 v 15:41 | Terry
Původní název: Just One Day
Série: Jen jeden den
Díl série: 1/2
Autor: Gayle Foreman
Počet stran: 352
Datum vydání: 2014
Rok vydání originálu: 2013
Nakladatelství: Yoli
ISBN: 978-80-87543-01-6

Hodnocení Terry: *****


Anotace

Když americká studentka Allyson potká během svého výletu do Evropy na pouličním představení Shakespearovy hry Večer tříkrálový bezstarostného holandského herce Willéma, okamžitě mezi nimi přeskočí jiskra. A když je osud na druhý den svede dohromady znovu, Allyson udělá něco, co by sama od sebe nikdy nečekala: změní všechny své plány a odjede s Willémem do Paříže Po jediném společně stráveném dni a jedné noci se jiskra rozhoří v jasný plamen… dokud se Allyson na druhý den nevzbudí a nezjistí, že je pryč nejen její milenec, ale také její luxusní hodinky a s nimi i sen o velké lásce. Za jediný den se život mladé dívky převrátí naruby. Allyson se vrací do Států a jako poslušná dcera podle přání svých rodičů nastoupí na vysokou školu. Během prázdnin však znovu utíká do Paříže - aby našla odpovědi, vášeň a možná i skutečnou lásku, která ji od onoho osudového dne nedává spát.


Kam jsi odešla - Gayle Forman

23. února 2018 v 15:36 | Terry
Původní název: Where she went
Autor: Gayle Forman
Série: Jestli zůstanu
Díl série: 2/2
Počet stran: 224
Datum vydání: 2015
Rok vydání originálu: 2011
Nakladatelství: Yoli
ISBN: 978-80-7549-005-6

Hodnocení Terry: **

Anotace

Od tragické nehody, kdy Mia navždy zmizela z Adamova života uplnuly tři roky.

Nyní každý z nich žije na opačném konci země. Miina hvězda na New Yorském Julliardu závratně stoupá a Adam díky novému statusu rockové hvězdy a slavné přítelkyni plní stránky Los Angelských bulvárů. Jednoho dne se však ocitne v New Yorku sám. Náhoda jej svede dohromady s Miou na jednu noc, která může změnit jejich životy. Jak prozkoumávají město, které se stalo Miiným novým domovem, vzpomínají na společnou minulost a otevřou své srdce nejen jeden druhému, ale i budoucnosti.

Příběh o devastaci žalem, příslibu nové naděje a znovuzažehnutí plamene lásky.


Jestli zůstanu / Zůstaň se mnou - Gayle Forman

23. února 2018 v 15:30 | Terry
Původní název: If I Stay
Autor: Gayle Forman
Série: Jestli zůstanu
Díl série: 1/2
Počet stran: 184
Datum vydání: 2011
Rok vydání originálu: 2009
Nakladatelství: Ikar /Yoli
ISBN: 978-80-249-1534-0

Hodnocení Tess: *****
Hodnocení Terry: *****

Anotace

Sedmnáctiletá Mia, talentovaná cellistka, jede s celou svou rodinou na výlet, když do nich narazí auto. Mia se vzbudí a nic necítí, jen vidí své mrtvé rodiče - a nakonec samu sebe. Její tělo je v kómatu, ale ona sama může vidět a slyšet vše, co se kolem děje. Skrze její vzpomínky pomalu odkrýváme její dětství, poznáváme její rodinu i jejího kluka Adama, se kterým sdílela lásku k hudbě. Pohnutý příběh citlivě mapuje duši dospívající dívky, která je nakonec postavena před těžké rozhodnutí - odejít, anebo zůstat.


Až se tě život zeptá ... - Cecelia Ahern

17. února 2018 v 11:44 | Terry
Původní název: The Time of my Life
Autor: Cecelia Ahern
Počet stran: 352
Datum vydání: 2012
Rok vydání originálu: 2011
Nakladatelství: BB Art
ISBN: 978-80-7461-181-0

Hodnocení Terry: ****
Hodnocení Tess: ***


Anotace

Lucy Silchesterová přijde jednoho dne domů z práce a na koberci najde luxusní obálku s pozvánkou na schůzku se životem. S vlastním životem. Termín si má stanovit sama. Připadá jí to neuvěřitelné, ale potom si vybaví, že o něčem podobném už četla v jakémsi časopisu. Stále se však nemůže odhodlat k rozhodujícímu kroku a určit čas a místo setkání. Nevede totiž nijak příkladný život - práce ji neuspokojuje, vyhýbá se rodině i přátelům a stále se nemůže vzpamatovat z rozchodu s přítelem, kterého bezhlavě milovala a s nímž žila několik let. Odmítá si však všechny své problémy přiznat a ocitá se ve stále větší izolaci. Po setkání s mužem, který se jí představí jako její život a začne ji doprovázet téměř na každém kroku, se její komplikovaný vztah k okolí začíná měnit.
Lucy, která dlouho obelhávala své okolí, ale především sama sebe, si postupně uvědomuje, že život je dar, jemuž by člověk měl věnovat mnohem větší pozornost.


Sto jmen - Cecelia Ahern

17. února 2018 v 11:40 | Terry
Původní název: One Hundred Names
Autor: Cecelia Ahern
Počet stran: 320
Datum vydání: 2013
Rok vydání originálu: 2012
Nakladatelství: BB Art
ISBN: 978-80-7461-352-4

Hodnocení Tess: ****


Anotace

Novinářka Kitty Loganová přišla o práci v televizi po odvysílání reportáže, v níž na základě křivého svědectví obvinila bezúhonného učitele, že zneužil studentku a přivedl ji do jiného stavu. Nemůže si být jistá ani svým hlavním zaměstnáním v redakci časopisu Etcetera, který donedávna řídila její přítelkyně a rádkyně Constance, ale právě v době soudní dohry Kittyina skandálu podlehla rakovině. Nešťastná mladá žena, od níž se po aféře odstěhoval přítel a rozkmotřil se s ní i dlouholetý kamarád, se teď upíná k jedinému cíli. Chce splnit poslední přání své zemřelé zaměstnavatelky a napsat v jejím zastoupení příběh, který si Constance vysnila, ale nikdy ho nevtělila na papír. Je to však úkol těžší, než se zdá, protože dědictví zemřelé šéfredaktorky - obálka s podklady pro napsání zamýšlené reportáže - obsahuje jenom jediný list papíru se stovkou neznámých jmen. Kitty musí zjistit, o jaké lidi jde a jaké tajemství je spojuje. A zároveň s tím, jak pátrá po jejich totožnosti a osudech, poznává i sama sebe.


Dárek - Cecelia Ahern

17. února 2018 v 11:22 | Terry
Původní název: The Gift
Autor: Cecelia Ahern
Počet stran: 251
Datum vydání: 2009
Rok vydání originálu: 2008
Nakladatelství: BB Art
ISBN: 978-80-7381-626-1

Hodnocení Terry: ***


Anotace

Lou Suffern se snaží dělit čas mezi práci a rodinu, ale neustále ho pronásleduje pocit, že nic nestíhá. Pokaždé musí být na dvou místech zároveň. Pokaždé musí dělat dvě věci najednou. Když spí a zdají se mu sny, vrací se mezi jednotlivými sny ke všemu, co se mu přihodilo během dne, a uvažuje, do čeho se pustí nazítří. Když pobývá doma se svou manželkou a rodinou, je duchem nepřítomný.
Jednoho zimního rána narazí před budovou, ve které sídlí jeho kancelář, na bezdomovce Gabea. Začne se o něj zajímat a sežene mu práci v podatelně. Zakrátko však začne svého rozhodnutí litovat. Gabeova tíživá přítomnost Loua zneklidňuje. S blížícími se Vánocemi, po kruté životní lekci, si však Lou začíná uvědomovat skutečný význam věcí, které až dosud nevnímal. A zjišťuje, že lidé se podobají zabaleným dárkům - teprve když je rozbalíte, zjistíte, co se ukrývá uvnitř. A někdy při tom poznáte i sami sebe. Louovi Suffernovi to trvalo dost dlouho.


Zlatá brána otevřená - Agatha Christie

17. února 2018 v 10:20 | Terry
Původní název: Hickory Dickory Dock
Autor: Agatha Christie
Série: Hercule Poirot (29.)
Počet stran: 208
Datum vydání: 2013
Rok vydání originálu: 1955
Nakladatelství: Knižní klub
ISBN: 978-80-242-3861-6

Hodnocení Tess: *****


Anotace

Propuknutí kleptomanie ve studentské ubytovně není zrovna druhem zločinu, který by obvykle burcoval Poirotovu pozornost. Seznam ukradených a zničených předmětů, mezi nimiž byl stetoskop, staré flanelové kalhoty či bonboniéra, však detektivův zájem probudil, a tak si mohl Hercule Poirot poblahopřát k jedinečnému případu - k případu, který banálními krádežemi teprve začíná… a který končí skutky daleko vážnějšími a nebezpečnějšími.


Smrt na Nilu - Agatha Christie

17. února 2018 v 10:15 | Terry
Původní název: Death on the Nile
Autor: Agatha Christie
Série: Hercule Poirot (15.)
Počet stran: 288
Datum vydání: 2004
Rok vydání originálu: 1937
Nakladatelství: Knižní klub
ISBN: 80-242-1116-5

Hodnocení Tess: ****


Anotace

Linnet Ridgewayová má všechno - je mladá, krásná, svobodná a bohatá. Jednoho dne ji navštíví její přítelkyně Jacqueline a nadšeně vypráví o svém snoubenci Simonu Doylovi. Po nějaké době se Hercule Poirot na svém putování po Egyptu setkává s novomanželi Doylovými, avšak paní Doylovou se stala Linnet Ridgewayová. Zanedlouho se jejich společnost rozšíří i o Jacqueline, která je už nějakou dobu pronásleduje, aby jim překazila jejich štěstí. Linnet se na Poirota obrátí se žádostí o pomoc, ten přislíbí, že si s Jacqueline promluví. Situace se vyhrotí při výletu na parníku, kde dojde k pokusu o vraždu. Pokusem ale vše zdaleka nekončí…


Kočka mezi holuby - Agatha Christie

17. února 2018 v 9:59 | Terry
Původní název: Cat Among the Pigeons
Autor: Agatha Christie
Série: Hercule Poirot (31.)
Počet stran: 256
Datum vydání: 2007
Rok vydání originálu: 1959
Nakladatelství: Knižní klub
ISBN: 978-80-242-1894-6

Hodnocení Tess: ****


Anotace

Na začátku detektivky, která knižně vychází česky poprvé, se pozdě v noci dvě zaměstnankyně soukromé dívčí školy vypraví zjistit, proč se ve sportovním pavilonu pohybuje záhadné blikající světlo, zatímco všichni spí. Najdou tam mezi tenisovými a lakrosovými raketami mrtvé tělo neoblíbené učitelky tělesné výchovy, již někdo právě zastřelil.
Ve chvíli, kdy "kočka" udeří podruhé, zavládne ve škole zmatek. Studentka Julia Upjohnová toho naneštěstí ví příliš mnoho. Především jí je však jasné, že bez pomoci Hercula Poirota se sama stane příští obětí…