Až se tě život zeptá ... - Cecelia Ahern

17. února 2018 v 11:44 | Terry
Původní název: The Time of my Life
Autor: Cecelia Ahern
Počet stran: 352
Datum vydání: 2012
Rok vydání originálu: 2011
Nakladatelství: BB Art
ISBN: 978-80-7461-181-0

Hodnocení Terry: ****
Hodnocení Tess: ***


Anotace

Lucy Silchesterová přijde jednoho dne domů z práce a na koberci najde luxusní obálku s pozvánkou na schůzku se životem. S vlastním životem. Termín si má stanovit sama. Připadá jí to neuvěřitelné, ale potom si vybaví, že o něčem podobném už četla v jakémsi časopisu. Stále se však nemůže odhodlat k rozhodujícímu kroku a určit čas a místo setkání. Nevede totiž nijak příkladný život - práce ji neuspokojuje, vyhýbá se rodině i přátelům a stále se nemůže vzpamatovat z rozchodu s přítelem, kterého bezhlavě milovala a s nímž žila několik let. Odmítá si však všechny své problémy přiznat a ocitá se ve stále větší izolaci. Po setkání s mužem, který se jí představí jako její život a začne ji doprovázet téměř na každém kroku, se její komplikovaný vztah k okolí začíná měnit.
Lucy, která dlouho obelhávala své okolí, ale především sama sebe, si postupně uvědomuje, že život je dar, jemuž by člověk měl věnovat mnohem větší pozornost.Filmové zpracování
*Naše hodnocení

Terry - "Kniha se do mé pomyslné první Top trojice autorčiných knih sice nezařadila, ale přesto je to opět poutavý příběh. S každou další knihou, kterou od Cecelie čtu, musím znovu a znovu žasnout nad její úžasnou představivostí. Každý příběh má nádech tajemna. S Luci jsem se možná malinko i ztotožnila, protože uznejte, kdo z vás občas nezalže? A některé věci opravdu není snadné vzít zpět bez toho, aby se nepokazilo něco jiného. A co se Života jako fyzické osoby týče. Strašně by mě zajímalo, jaký by byl ten můj. Jak a zda by mi také pomohl s nevyřčenými otazníky v mém životě."

Tess - "První kniha od Cecelie, která se mi četla tak těžce. Nemohla jsem se do ní vůbec začíst a tím jsem neměla vůbec chuť vzít knihu do ruky a konečně se někam pohnout, ale na druhou stranu příběh je originální. Nikdy jsem nečetla, neviděla ani neslyšela podobný příběh, jako byl tento."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama