Dívka ve vlaku - Paula Hawkins

16. února 2018 v 9:15 | Terry
Původní název: The Girl on the Train
Autor: Paula Hawkins
Počet stran: 328
Datum vydání: 2015
Rok vydání originálu: 2015
Nakladatelství: Ikar
ISBN: 978-80-249-2860-9

Hodnocení Tess: *****
Hodnocení Tess: ****


Anotace

Román, který si podmanil všechny žebříčky bestsellerů na obou stranách Atlantiku, trhá rekordy v rychlosti prodeje a je kritikou označován za letošní Zmizelou. Potřebujete vědět víc? Rachel dojíždí ranním vlakem do Londýna. Den co den si prohlíží útulné předměstské domky, a když vlak na chvíli zastaví u návěstidla, naskýtá se jí pravidelně letmý pohled do soukromí mladého páru. Postupem času Rachel začíná mít pocit, že ty dva lidi zná. Představuje si, že je zná. Dá jim dokonce jména: Jason a Jess. Jednoho dne však zahlédne něco, co ji šokuje. Stačí pouhá minuta, než se dá vlak zase do pohybu, a náhle je všechno jinak… Krátce nato se Rachel dozví, že se "její" Jess pohřešuje, a proto se rozhodne obrátit na policii. Není si jistá, zda tím nenadělá více škody než užitku, zatímco se stále více zaplétá do příběhu, který není její, ale jenž nakonec obrátí naruby život úplně všem…Filmové zpracování

Film se u nás dostal do kin 06.10.2016. Hlavní roli si zahrála Emily Blunt a mezi dalšími se objevily třeba Luke Evans, Haley Bennett nebo Justin Theroux. Scénář pochází z pera Erin Cressidy Wilson a režije se ujal Tate Taylor, který také sto jí za snímkem Černobílý svět.Naše hodnocení

Tess - "Kniha je psaná z pohledu postav a začátek je trošku pomalejší, protože se hlavní hrdinka Rachel musí vypovídat se svými problémy, které mi byli upřímně fuk, ale pak jsem s ní začala docela cítit a oblíbila jsem si jí. Naopak jsem celou knihu nesnášela Annu, bože, ta ženská mi opravdu pila krev a s koncem a celkově s výsledkem jsem byla hodně překvapená, jelikož jsem to opravdu nečekala. Takže, abych to shrnula je to napínavé čtení, bohužel ze začátku trošku nudnější, ale rozhodně se to číst dá a jsem hodně zvědavá na film."

Terry - "Tentokrát se mi po přečtení knihy nedostalo zklamaní, jako tomu bylo u Zmizelé, která byla shodně označována jako Bestseller, právě naopak! Kniha je napinavá, plná nečekaných zvratů a kloček, děj je poutavý a samotný příběh vás pohltí. Samotné postavy se během děje děje překvapivě vyvíjí. Příběh je plný lží a polopravd, které se postupně rozplétají a nedají vám pokoj, dokud nepřečtete i tu poslední stránku!
Už jsem měla možnost zhlédnout i film a ačkoliv mám moc ráda Emily Blunt, film mě moc nenadchl. Možná je to tím, že jsem znala děj, ale snímek ve mě nevyvolal ani špetičku napětí nebo zvědavosti. Celkový dojem tedy byl zklamání. Škoda, kniha mě nadchla, ale film mě zkrátka neoslovil."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama