Jen jeden den - Gayle Foreman

23. února 2018 v 15:41 | Terry
Původní název: Just One Day
Série: Jen jeden den
Díl série: 1/2
Autor: Gayle Foreman
Počet stran: 352
Datum vydání: 2014
Rok vydání originálu: 2013
Nakladatelství: Yoli
ISBN: 978-80-87543-01-6

Hodnocení Terry: *****


Anotace

Když americká studentka Allyson potká během svého výletu do Evropy na pouličním představení Shakespearovy hry Večer tříkrálový bezstarostného holandského herce Willéma, okamžitě mezi nimi přeskočí jiskra. A když je osud na druhý den svede dohromady znovu, Allyson udělá něco, co by sama od sebe nikdy nečekala: změní všechny své plány a odjede s Willémem do Paříže Po jediném společně stráveném dni a jedné noci se jiskra rozhoří v jasný plamen… dokud se Allyson na druhý den nevzbudí a nezjistí, že je pryč nejen její milenec, ale také její luxusní hodinky a s nimi i sen o velké lásce. Za jediný den se život mladé dívky převrátí naruby. Allyson se vrací do Států a jako poslušná dcera podle přání svých rodičů nastoupí na vysokou školu. Během prázdnin však znovu utíká do Paříže - aby našla odpovědi, vášeň a možná i skutečnou lásku, která ji od onoho osudového dne nedává spát.Filmové zpracování
*Naše hodnocení

Tess - "Před pár lety mě Gayle uchvátila svou prvotinou If I stay, proto jsem neváhala ani okamžik, když jsem měla možnost koupit si Jen jeden den. Sice bych řekla, že do kategorie Young Adult už pár let nespadám, přesto se mi kniha zalíbila. Moc se mi líbí, že se z části točí kolem Shakespeara a vysoké školy. Text je velice čtivý, musela jsem se sice chvilku přizpůsobovat hovorovému jazyku, ale pro náctileté je to jistě velmi vhodný styl.
Je pravda, že za "jediný den" se může přihodit hromada věcí, které do budoucna významně ovlivní váš život. Allyson mi sice přijde, že to s tím zoufalstvím trochu přehání, ale kdo ví, jak bych se zachovala já, kdyby se mi něco takového přihodilo. I když já jsem povahově spíš Allyson ze začátku knihy, nikoliv Lulu. :)
"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama