Případ Amelia - Kimberly McCreight

16. února 2018 v 9:27 | Terry
Původní název: Reconstructing Amelia
Autor: Kimberly McCreight
Počet stran: 408
Datum vydání: 2014
Rok vydání originálu: 2013
Nakladatelství: Ikar
ISBN: 978-80-249-2591-2

Hodnocení Terry: *****


Anotace

Jeden z nejočekávanějších debutů loňského roku, který kritika přirovnává ke Zmizelé Gillian Flynnové. Ten den má Kate svou patnáctiletou dceru po vyučování vyzvednout. Když však (se zpožděním, jako obvykle) ke škole dorazí, je na místě už záchranka a policie. I oni jsou tu kvůli Amelii - Amelia totiž skočila ze střechy budovy… Několik týdnů po pohřbu se Kate vrací zpět k práci do advokátní kanceláře, když vtom jí přijde podivná zpráva z neznámého čísla, v níž se říká, že smrt Amelie nebyla sebevraždou. A Kate se rozhodne najít pravdu. Nejen o tom, co se doopravdy přihodilo, ale kdo její dcera vlastně ve skutečnosti byla.Filmové zpracování
*Naše hodnocení

Terry - "Tak v první řadě si dovoluji upozornit, že srovnávání této knihy se Zmizelou, je naprosto mylné. Ty dvě knihy spolu nemají absolutně nic společného!
Kniha je napsána velice čtivě. Je plná drobných zvratů a záhad, které se postupem času rozplétají. Během čtení jsem měla hned tři kandidáty na vraha, a ani jedinkrát jsem se netrefila :D . Stylem psaní mi kniha přijde spíše pro mladší čtenáře.
Čtení jsem si velice užívala, díky zvědavosti jsem knihu přečetla během pár večerů. Pokud se autorka pustí do něčeho dalšího, určitě si najdu na její další knihu čas :)"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama