Shakespearova kletba - Jennifer Lee Carrell

17. února 2018 v 9:43 | Terry
Původní název: The Shakespeare Curse

Autor: Jennifer Lee Carrell
Počet stran: 352
Datum vydání: 2010
Rok vydání originálu: 2008
Nakladatelství: Domino
ISBN: 978-80-7303-561-7

Hodnocení Terry: ***


Anotace

Když Kate Stanleyová začíná ve starobylém skotském sídle režírovat divadelní představení Shakespearovy "prokleté" hry Macbeth, nemá nejmenší tušení, že legendární kletba zanedlouho dostihne i ji. Nejdřív se vynoří podivné dokumenty o herci, který byl za Shakespearových časů před představením zavražděn. Vzápětí zmizí i někteří z Katiných herců a na místě, kde údajně stával hrad krále Macbetha, se objeví čerstvě prolitá krev. Záhadná tarotová karta zavede Kate do lesa, kde najde mrtvolu ženy, jež přišla o život za bizarních okolností, až hrůzostrašně připomínajících pohanskou rituální vraždu.

Kate vzápětí zjistí, že uvízla v pasti: policie ji pokládá za podezřelou a vrah si ji zvolil za svou budoucí oběť. V této situaci nemá jinou možnost, než pustit se do pátrání na vlastní pěst. Společně se svým přítelem Benem Pearlem se vypraví na honbu za ztracenou původní verzí Macbetha, která údajně obsahuje popis čarodějnických rituálů a zapovězené vědění. Kate se k těmto informacím staví skepticky, jenže kdosi je jiného názoru - kvůli čarodějným formulím a prokletému rukopisu, jenž je údajně nejtemnějším Shakespearovým tajemstvím, je ochoten k čemukoli. A ten kdosi je nepředstavitelně krutý a vynalézavý vrah…Filmové zpracování
*Naše hodnocení

Tess - "Tak popravdě první autorčina kniha, která nese název Vraždy podle Shakespeara, se mi líbila víc. Tady jsem se přistihla, že mi myšlenky putují někde jinde a občas jsem byla zmatená, jak z vývoje děje. Ale i přes tyto drobné nedostatky, které pro mě čtení této knihy mělo, jde bezesporu o velmi zajímavé dílo. Autorka se opět zabává Shakespearem (můj oblíbenec), který je opředený mnoha tajemstvími a tak je vhodným motivem k literární tvorbě. V této knize jde konkrétně o Macbetha a okultní vlivy. Macbeth je prý nejkrvavější Shakespearovou hrou a ani autorka této knihy se tak v porovnání s ní nechtěla nechat zahambit a zabíjela, kdykoliv měla možnost :) . A že jich nebylo zrovna málo. "
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama