Zmizelá - Gillian Flynn

16. února 2018 v 8:44 | Terry
Původní název: Gone Girl
Autor: Gillian Flynn
Počet stran: 528
Datum vydání: 2013
Rok vydání originálu: 2012
Nakladatelství: Knižní klub
ISBN: 978-80-242-4109-8

Hodnocení Tess: **


Anotace

Zdálo se to jako ideální manželství. Zdání ale může vražedně klamat…

Amy Dunnová zmizela v den pátého výročí svatby. Nick, její muž, byl po sérii nalezených důkazů obviněn z vraždy své ženy. Nick prohlašuje, že nic nespáchal, Amyini přátelé a zápisky v jejím deníku tvrdí opak. Kdo má pravdu? Jak ji poznat? A pokud je Nick nevinný, kam se poděla Amy?

Psychothriller, který se stal kultem i fenoménem…

Nemilosrdně sžíravý kriminální román doslova uchvátil čtenáře nejen v USA, kde se stal druhou nejprodávanější knihou roku 2012 (více než dva miliony výtisků) a ani po roce od vydání neopustil první desítku bestsellerů The New York Times (beletrie) a amazon.com (thrillery).


Filmové zpracování
Kniha se dočkala filmového zpracování v roce 2014. V hlavních rolích se představil Ben Affleck a Rosamund Pike. Samotný scénář také pochází z pera autorky a režie se ujal David Fincher. Snímek v délce 149 minut se do našich kin dostal 02.10.2014. U nás se filmu dostalo plných 85% a současně se ještě umístil jako 212. nejoblíbenější film na CSFD.Naše hodnocení

Terry - " Zmizelá má po celém světě jistě mnoho fanoušků, ale mě kniha nijak zvlášť nenadchla. První čtvrtinu jsem se vyloženě nudila, bylo to o ničem. Kolem dvousté stránky už se konečně začalo dít něco zajímavého, přesto mi kniha nepřišla nijak zvlášť strhující. Amy je vyšinutá psychopatka a Nick sebestředný zmetek. Co se počtu stran týče, řekněme tak 300 by bohatě stačilo. Četla jem spíš mechanicky, než se zápalem, chtěla jsem knihu co nejdříve dočíst, abych už to měla za sebou a mohla se pustit do něčeho poutavějšího. Knihu už bych nikdy víc nečetla. Ani film mě příliš nenadchl, navzdory své velké popularitě, nudila jsem se a přišlo mi to takové utahané."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama