Květen 2018

Poslední - Alexandra Oliva

Sobota v 9:07 | Terry
Původní název: The Last One
Autor: Alexandra Oliva
Počet stran: 304
Datum vydání: 2017
Rok vydání originálu: 2016
Nakladatelství: Knižní klub
ISBN: 978-80-242-5662-7

Hodnocení Terry: ****


Anotace

Chtěla zažít dobrodružství. Nikdy by ji nenapadlo, jak daleko všechno zajde… Začalo to jako televizní reality show, nazvaná příznačně Ve tmě. Dvanáct účastníků vysadili v hlubokých lesích a vystavili podmínkám, které měly prověřit jejich sílu, odolnost, vytrvalost. Izolovaní od vnějšího světa netuší, že v něm došlo k něčemu strašlivému...


Dívky z trajektu - Lone Theils

Pátek v 16:37 | Terry
Původní název: Pigerne Fra Englandsbaden
Autor: Lone Theils
Počet stran: 320
Datum vydání: 2017
Rok vydání originálu: 2015
Nakladatelství: Ikar
ISBN: 978-80-249-3373-3

Hodnocení Terry: ****


Anotace

Novinářka Nora Sandová má zálibu ve sbírání starých kufrů a když jeden obzvláště podařený exemplář objeví v malé anglické vesničce, ani ve snu by ji nenapadalo, že krom nového úlovku dost možná natrefila i na pořádného sólokapra. Na těch starých polaroidových fotografií, které z něj vypadnou, se jí totiž od první chvíle něco nezdá… A pak si konečně vzpomene: ta dvě děvčata na fotkách jsou přece ty holky z dětského domova, co se před několika lety beze stopy ztratily na trajektu z Kodaně do Anglie! Když navíc na kufru objeví jmenovku, jež avizuje, že toto zavadlo dříve patřilo známému sériovému vrahovi Billu Hixovi, pustí se do pátrání v dávném případu, který nebyl nikdy vyřešen. Vynikající temná prvotina, která hned po vydání atakovala první příčky dánského žebříčku bestsellerů.


Sníh nebo popel - Sara Raasch

Čtvrtek v 8:30 | Terry
Původní název: Snow like Ashes
Autor: Sara Raasch
Série: Sníh nebo popel
Díl série: 1/2
Počet stran: 296
Datum vydání: 2017
Rok vydání originálu: 2015
Nakladatelství: CooBoo
ISBN: 978-80-7544-385-4

Hodnocení Terry: ***


Anotace

Dívka se zlomeným srdcem a nelítostná bojovnice. Před šestnácti lety bylo zničeno Zimní království a jeho území dobylo Jaro. Pobili královskou rodinu a obyvatele uvěznili. A v tu chvíli vyprchala ze Zimy všechna magie…


Nyní je jedinou nadějí tohoto království osm přeživších, kterým se podařilo utéct a kteří čekají na svou příležitost. Chtějí získat zpět své království a magii. Meira je jednou z nich. Celý život prožila jako uprchlík, nepoznala své rodiče a generál Zimy ji vychoval jako válečnici. Avšak i jako nelítostná bojovnice se zamilovala… A zamilovala se do nepravého, do budoucího krále Zimy Mathera. I se zlomeným srdcem je ale rozhodnutá udělat cokoli, aby její království získalo svobodu. Když uprchlíci zjistí, kde je ukrytý magický medailon patřící bývalé královně, Meira se ho pokusí získat. A vstoupí do světa boje o moc, temné magie, ale i dvorských intrik a velkých plesů, v němž jednoho dne zjistí, že její osud nikdy nebyl v jejích vlastních rukou.


Stínová královna - C. J. Redwine

14. května 2018 v 16:28 | Terry
Původní název: The Shadow Queen
Autor: C. J. Redwine
Série: Havraní říše
Díl série: 1.
Počet stran: 360
Datum vydání: 2016
Rok vydání originálu: 2016
Nakladatelství: Baronet
ISBN: 978-80-269-0412-0

Hodnocení Terry: ***


Anotace

Po matčině smrti se život korunní princezny Lorelei dramaticky změní. V zájmu posílení odvěkého spojenectví její rodné Havraní říše a sousedního Morcantu se Lorelein otec znovu ožení, a sice se sestrou zesnulé královny, Irinou.

Zpočátku se zdá, že je všechno v nejlepším pořádku: panovník Havraní říše i jeho dvě děti jsou konečně šťastní. Irina však pomocí temné magie postupně ovládne celý zámek včetně krále, jenž se stává pouhou loutkou, závislou na vůli své manželky. Lorelei, která po své matce zdědila magické schopnosti, poznává v mocichtivé maceše silnou soupeřku. Poté, co Irina krále zabije a zmocní se trůnu, Lorelei a jejímu bratrovi nezbývá než utéct a žít ve vyhnanství. Postupně získává na svou stranu nejen vesničany sužované Irininou krutovládou, ale i mladého krále Kola, vládce Eldru, obývaného Dračím lidem.

Lorelei ví, že proti Irině může bojovat jen jedinými zbraněmi - a to kouzly a černou magií. Musí však být rychlejší, důvtipnější a silnější než Irina a v boji o trůn Havraní říše je ochotná obětovat i to nejcennější - svůj vlastní život.Zimní lidé - Jennifer McMahon

11. května 2018 v 16:00 | Terry
Původní název: The Winter People
Autor: Jennifer McMahon
Počet stran: 328
Datum vydání: 2017
Rok vydání originálu: 2016
Nakladatelství: Omega
ISBN: 978-80-7390-261-2

Hodnocení Terry: *****


Anotace

West Hall ve Vermontu bylo vždy město podivných zmizení a starých legend. Nejzáhadnější z nich je smrt Sary Harrison Shey, která byla v roce 1908 nalezena mrtvá na poli za jejím domem, jen několik měsíců po tragické smrti své dcery.
Nyní, v současnosti, žije devatenáctiletá Ruthie na tomtéž statku se svou matkou Alicí a mladší sestrou. Jednoho rána Ruthie zjistí, že její matka zmizela. Ve snaze najít nějakou stopu prohledává matčinu ložnici a pod podlahou nalézá starý deník Sary Harrison Shey. Ruthie je náhle vtažena do prastarého tajemství a zjistí, že není zdaleka jediná, kdo na tomto statku hledá někoho zmizelého. Ale může být jediná, která tuto stále se opakující historii zastaví...


Jsou světla, která nevidíme - Anthony Doerr

7. května 2018 v 16:17 | Terry
Původní název: All the light we cannot see
Autor: Anthony Doerr
Počet stran: 536
Datum vydání: 2015
Rok vydání originálu: 2014
Nakladatelství: Moba
ISBN: 978-80-243-6760-6

Hodnocení Terry: *****
Hodnocení Tess: ****


Anotace

Marie-Laure žije se svým otcem v Paříži nedaleko Muzea přírodní historie. Její otec má na starosti tisíce zámků v budově muzea. V šesti letech Marie-Laure oslepne a otec jí postaví dokonalý model jejich čtvrti, aby si mohla ulice vštípit do paměti a byla schopná najít cestu domů. O šest let později Paříž obsadí nacisté a otec s dcerou prchají do opevněného městečka Saint-Malo, kde žije ve vysokém domě u moře Mariin samotářský prastrýc. Odvážejí s sebou nejspíš nejcennější a současně nejnebezpečnější klenot z muzejní sbírky.


Jack Nicholson - Donald Shepherd

5. května 2018 v 6:49 | Terry
Původní název: Jack Nicholson
Autor: Donald Shepherd
Počet stran: 216
Datum vydání: 1993
Rok vydání originálu: 1991
Nakladatelství: Gaudium
ISBN: 80-901595-1-6

Hodnocení Tess: ****


Anotace

Životopis líčí hvězdu Hollywoodu 60. a 70. let jako symbol beatnické generace.

Kniha rekonstruuje životní příběh herce, jemuž štěstěna zdánlivě přeje, člověka velice inteligentního a skvělého společníka, ale vypovídá i o jeho druhém já, osobnosti skryté za černými brýlemi, jež často podléhá existenciálním depresím, snadno se rozzuří a je i pomstychtivá.


Sůl moře - Ruta Sepetys

3. května 2018 v 15:51 | Terry
Původní název: Salt to the Sea
Autor: Ruta Sepetys
Počet stran: 352
Datum vydání: 2016
Rok vydání originálu: 2016
Nakladatelství: CooBoo
ISBN: 978-80-7544-180-5

Hodnocení Terry: ***


Anotace

V roce 1945 se druhá světová válka chýlila ke svému konci a poblíž Východního Pruska se tisíce uprchlíků vydalo na pouť za svobodou a většina z nich měla co skrývat. Mezi nimi i Joana, Emilia a Florian, jejichž cesty se zkřížily na lodi, která slibovala spásu. Jmenovala se Wilhelm Gustloff. Donuceni okolnostmi drží při sobě, ale když se svoboda zdá na dosah, udeří tragédie. V tu chvíli je naprosto jedno, které jste národnosti a kultury či jaký je váš společenský status. Všech deset tisíc lidí na palubě bojuje za jedinou věc: chtějí přežít.

Autorka knihy V šedých tónech se vrací do dob druhé světové války se svým novým románem, jenž vrhá světlo na jednu z nejhorších - přesto téměř neznámých - válečných tragédií
.


Austenland - Shannon Hale

1. května 2018 v 15:43 | Terry
Původní název: Austenland
Autor: Shannon Hale
Počet stran: 199
Datum vydání: 2013
Rok vydání originálu: 2007
Nakladatelství: Argo
ISBN: 978-80-257-0926-9

Hodnocení Terry: **


Anotace

Mladé Newyorčance Jane Hayes se v lásce příliš nedaří. Možná za to může právě to, že se veškeré její romantické představy zakládají na postavě pana Darcyho, postavy z knihy jane Austenové, kterou je sama Jane velikou obdivovatelkou. Žádný z nápadníků, které Jane až doposud měla, ani z poloviny nesplňoval její romantické představy a samotnému panu Darcymu nesahal ani po kotníky. Další šance se Jane naskytne, když od tetičky zdědí pobyt v Austenlandu, který je přímo rájem pro fanynky jane Austenové a nabízí pobyt v době regenství. Jane tak má možnost na vlastní kůži zakusit dobu své oblíbené autorky a definitivně zkoncovat se svými bláznivými představami, které se podle jejích přátel i rodiny stěží hodí do současného světa. Najde si nakonec pana Darcyho jako románová Elizabeth, nebo celý ten vyfantazírovaný svět pošle na onen svět?