Květen 2018

Nejkrásnější - Marissa Meyer

31. května 2018 v 12:22 | Terry
Původní název: Fairest
Autor: Marissa Meyer
Série: Měsíční kroniky
Díl série: 5/6
Počet stran: 192
Datum vydání: 2015
Rok vydání originálu: 2015
Nakladatelství: Egmont
ISBN: 978-80-252-2206-5

Hodnocení Terry: ****


Anotace

Novela, kterou bych doporučila přečíst, před samotným prvním dílem Kronik.

Čiré zlo má své jméno, skrývá se za maskou klamu a používá "osobní romantické kouzlo", aby získalo moc nad ostatními. Ale kdo je doopravdy královna Levana? Dlouho předtím, než jí cestu zkřížily Cinder, Scarlet a Cress v Měsíčních kronikách, žila Levana úplně jiný příběh - příběh, který nebyl nikdy vyprávěn… až dosud.
Marissa Meyerová, autorka ságy Měsíční kroniky, odhaluje v knize Nejkrásnější ze všech život své magnetizující záporné hrdinky, nezapomenutelný příběh o lásce a válce, zradě a smrti.


Pořád se dívá - Chevy Stevens

30. května 2018 v 11:44 | Terry
Původní název: Always Watching
Autor: Chevy Stevens
Počet stran: 416
Datum vydání: 2014
Rok vydání originálu: 2013
Nakladatelství: Knižní klub
ISBN: 978-80-242-4317-7

Hodnocení Terry: ***Anotace

Zbavuje pacienty nočních můr. Co si má ale počít s těmi svými? Na uzavřeném oddělení psychiatrické léčebny je doktorka Nadine Lavoie ve svém živlu. Ví, jak pomáhat lidem obnovit jejich rodiny a vztahy. Nijak zvlášť při tom však netouží přiblížit se vlastní minulosti: některé etapy jejího života působí jako černé díry. Poté co na klinice hospitalizují Heather Simeonovou po pokusu o sebevraždu, Nadine ochotně vyslechne pacientčin životní příběh - a zjistí, že se v mnohém podobá tomu jejímu. Děsivé vzpomínky na dětství jsou zpět. A nejen ony…


Nikdy nevíš - Chevy Stevens

29. května 2018 v 11:42 | Terry
Původní název: Never knowing
Autor: Chevy Stevens
Počet stran: 424
Datum vydání: 2012
Rok vydání originálu: 2010
Nakladatelství: Knižní klub
ISBN: 978-80-242-3726-8

Hodnocení Terry: *****Anotace

Po úspěchu psychologického thrilleru Stále nezvěstná přichází jeho autorka s dalším mrazivým příběhem. Sára Gallagherová touží celý život po jediném - dozvědět se něco o svých biologických rodičích. Po letech se jí konečně podaří dostat se jim na stopu, to, co zjistí, však nečekala ani v nejhorších snech. Matka jako jediná oběť sériového vraha, která mu dokázala uniknout. A otec? Co když v Sářiných žilách koluje krev zločince? Zločince, který o existenci své dcery, potažmo vnučky, dosud neměl ani tušení? Od toho okamžiku už Sara nepátrá, ale utíká - před minulostí, zvědavostí veřejnosti i senzacechtivými novináři…


Winter - Marissa Meyer

28. května 2018 v 10:00 | Terry
Původní název: Winter
Autor: Marissa Meyer
Série: Měsíční kroniky
Díl série: 4/6
Počet stran: 768
Datum vydání: 2016
Rok vydání originálu: 2015
Nakladatelství: Egmont
ISBN: 978-80-252-3839-4

Hodnocení Terry: *****


Anotace

Dramatický závěr Měsíčních kronik.

Princezna Winter má obdiv měsíčního národa pro svou vznešenost a dobré srdce, a navzdory tomu, že jí tvář hyzdí jizvy, její krása je prý ještě úchvatnější než královny Levany, její macechy. Winter svou macechu nenávidí a ví, že Levana neschvaluje její city k příteli z dětství - pohlednému palácovému strážnému Jacinovi. Ale Winter není tak slabá, jak si Levana myslí. Společně s kyborgskou mechaničkou Cinder a jejími spojenci by se jí dokonce mohlo podařit rozdmýchat povstání a zvítězit ve válce, která zuří už příliš dlouho. Dokážou Cinder, Scarlet, Cress a Winter porazit královnu Levanu a dopsat šťastné konce ke svým příběhům?


Cress - Marissa Meyer

27. května 2018 v 10:00 | Terry
Původní název: Cress
Autor: Marissa Meyer
Série: Měsíční kroniky
Díl série: 3/6
Počet stran: 616
Datum vydání: 2014
Rok vydání originálu: 2014
Nakladatelství: Egmont
ISBN: 978-80-252-2952-1

Hodnocení Terry: *****


Anotace


Cress od dětství vyrůstala sama uvězněná v umělém satelitu. Jedinou společnost jí zde dělají počítačové obrazovky. Díky času strávenému s počítači se Cress vypracuje ve špičkovou hackerku. Naneštěstí je však přinucena pracovat pro královnu Levanu a právě dostala rozkazy vystopovat Cinder a jejího pohledného průvodce. Cinder a kapitán Thorne jsou na útěku. Společně se Scarlet a Vlkem plánují svrhnout královnu Levanu a zabránit její armádě v invazi na Zemi. Právě Cress může Cinder a jejím společníkům pomoct. Odvážný pokus zachránit ji se však nezdaří a celá skupina se rozdělí. Cress má konečně svou svobodu, ale musí za ni zaplatit vyšší cenu, než si dovedla představit. A královna Levana nehodlá připustit, aby se někdo postavil do cesty její svatbě s císařem Kaiem. I když se Cress, Scarlet ani Cinder necítí být povolány k záchraně světa, zdá se, že jsou jedinou nadějí, kterou svět má.


Chevy Stevens

26. května 2018 v 8:00 | Terry

Chevy Stevens

(1973)


Chevy Stevens, vlastním jménem René Unischewski, vyrůstala na ranči na ostrově Vancouver u jihozápadního pobřeží kanadské provincie Britská Kolumbie. Nejprve pracovala jako obchodní zástupkyně, posléze se dala na dráhu realitní agentky. Právě tato práce, ji inspirovala k napsání její první knihy Stále nezvěstná / Still Missing. Kniha se nakonec vyhoupla do žebříčku New York Times bestseller a získala cenu International Thriller Writers Award za Nejlepší prvotinu. její knihy vyšly ve více než třiceti zemích.

Když zrovna nepíše, věnuje se různým aktivitám se svou rodinou. S manželem a dcerou rádi kempují v místních horách a užívají si život na západním pobřeží.

U nás zatím vyšly tři z jejích knih Stále nezvěstná, Nikdy nevíš a Pořád se dívá. Zatím poslední kniha pochází z roku 2017, tak možná mají její fanoušci šanci, že by mohla vyjít i u nás.

Knihy

Stále nezvěstná / Still Missing, 2010
Nikdy nevíš / Never Knowing, 2011
Pořád se dívá / Always Watching, 2013
That Night, 2014
Those Girls, 2015
Never Let You Go, 2017

Stále nezvěstná - Chevy Stevens

26. května 2018 v 6:39 | Terry
Původní název: Still Missing
Autor: Chevy Stevens
Počet stran: 352
Datum vydání: 2011
Rok vydání originálu: 2010
Nakladatelství: Knižní klub
ISBN: 978-80-242-2891-4

Hodnocení Terry: *****
Hodnocení Tess: *****


Anotace

Annie rekapituluje při terapeutických sezeních u psychiatričky svůj pohnutý životní příběh: příběh ženy unesené neznámým mužem, měsíce uvězněné v horské chatě, znásilňované, ponižované a podrobované nejnesmyslnějším pravidlům. A vystavené i nejhorší ztrátě, která ji mohla potkat… Přesto se dokázala svému vězniteli vzepřít a utéct. Jenže návrat do normálního života není vůbec jednoduchý: Annie se snaží znovu navázat vztah se svou matkou, s kamarádkou Christinou, s přítelem Lukem. Za pomoci psychiatričky se pokouší překonat strach z venkovního světa - a za pomoci policejního vyšetřovatele Garyho vypátrat, kdo její únos zosnoval a proč. Odhalená pravda je však až nečekaně krutá…


Scarlet - Marissa Mayer

25. května 2018 v 10:00 | Terry
Původní název: Scarlet
Autor: Marissa Meyer
Série: Měsíční kroniky
Díl série: 2/6
Počet stran: 456
Datum vydání: 2013
Rok vydání originálu: 2013
Nakladatelství: Egmont
ISBN: 978-80-252-2577-6

Hodnocení Terry: *****


Anotace

Když Byla Scarlet Benoitová malá, opustili ji oba rodiče a byla poslána na vychovávání k babičce. Nyní je jí osmnáct a je přesvědčena, že se o sebe dokáže postarat sama. Nepotřebuje a ani nechce si nikoho pustit do života. Výjimkou je její babička Michelle, žena, která Scarlet naučila všechno, co umí: pilotovat raketu, oškubat kachnu, ignorovat názor většiny a udělat si svůj. Celých jedenáct let byla babička pro Scarlet jedinou blízkou bytostí na světě.

Až do dne, kdy babička náhle zmizí a Scarletin život se obrátí vzhůru nohama. O dva týdny později se Scarlet snaží vydělat si na živobytí na jejich malé farmě, když vtom se objeví její ztracený otec, zbitý a blouznící. Scarlet se od něj dozví, že ho mučil jakýsi gang samozvaných strážců pořádku... který dosud stále drží v zajetí Scarletinu babičku. Jediný, kdo o tomto gangu něco ví, je Vlk, pouliční rváč, který navštěvuje místní hospodu. Ačkoli se Scarlet je nerada svěřuje cizím lidem, zvláště pokud jde o muže, z něhož čpí potíže na sto honů, ví, že potřebuje Vlkovu pomoc, aby našla únosce své babičky. To ale ještě Scarlet netuší, jakou roli hrála před lety její babička při záchraně princezny Selene, nebo kdo Vlk vlastně je a jaké jsou jeho skryté úmysly...


Dívka z nočních můr - Kendare Blake

24. května 2018 v 11:57 | Terry
Původní název: Girl of Nightmares
Autor: Kendare Blake
Série: Cas a Anna
Díl série: 2/2
Počet stran: 288
Datum vydání: 2013
Rok vydání originálu: 2012
Nakladatelství: Baronet
ISBN: 978-80-7384-679-4

Hodnocení Terry: ****


Anotace

Uběhly už celé měsíce od chvíle, kdy přízračná Anna Korlovová otevřela dveře do pekla ve svém sklepě a zmizela v něm, ale lovec duchů Cas Lowood to nemůže překonat.

Přátelé Casovi připomínají, že se Anna obětovala, aby on mohl žít - a netoulal se jen světem jako polomrtvý. Cas ví, že mají pravdu, ale v jeho očích se žádná živá dívka, kterou může potkat, nevyrovná mrtvé dívce, do níž se zamiloval.
Vidí teď Annu všude, někdy ve vidinách a někdy v nočních můrách. Ale je tu něco zneklidňujícího - nejsou to jenom sny. Zdá se, že Anna prožívá muka. Kdykoliv se objeví, je trýzněna stále novými a pokaždé hrůznějšími způsoby.
Cas neví, co se s ní stalo, když zmizela v pekle, ale ví, že ať už se jí děje cokoliv, nezaslouží si to. Anna nejednou zachránila Case a je na čase, aby jí oplatil laskavost.

Cinder - Marissa Meyer

24. května 2018 v 10:00 | Terry
Původní název: Cinder
Autor: Marissa Meyer
Série: Měsíční kroniky
Díl série: 1/6
Počet stran: 400
Datum vydání: 2012
Rok vydání originálu: 2012
Nakladatelství: Egmont
ISBN: 978-80-252-2110-5

Hodnocení Terry: *****


Anotace

Rušné ulice Nového Pekingu se hemží lidmi a androidy. Populaci devastuje smrtící nákaza. Z vesmíru tomu přihlížejí krutí měsíční lidé, kteří čekají na správný okamžik. Nikdo netuší, že osud Země spočívá v rukou jediné dívky...

Šestnáctiletou Cinder považuje většina lidské společnosti za nepovedenou hříčku techniky a její macecha za neúnosné břemeno. Být kyborg ale má i své výhody - mozkové rozhraní poskytuje Cinder nevšední schopnost opravovat věci (roboty, vznášedla, své vlastní nefungující součástky), díky čemuž se stane nejvyhlášenější mechaničkou v Novém Pekingu. Právě tato pověst přivede k jejímu stánku prince Kaie, který potřebuje před výročním bálem opravit porouchaného androida. Princ opravu v legraci nazve otázkou národní bezpečnosti, ale Cinder má podezření, že věc je mnohem vážnější, než jí je princ ochoten prozradit.

Cinder touží udělat na prince co nejlepší dojem, ale se všemi plány je konec, když se její mladší nevlastní sestra a jediná lidská přítelkyně nakazí smrtelným morem, který sužuje Zemi už celé desetiletí. Macecha obviní z dceřiny nemoci Cinder a nabídne její tělo pro výzkum moru, což je "pocta", kterou dosud nikdo nepřežil.
Ale netrvá dlouho a vědci zjistí, že jejich nové pokusné morče je zvláštní. Chirurgové, kteří proměnili Cinder v kyborga, něco skrývali. Něco cenného.

Něco, kvůli čemu jsou někteří lidé ochotní zabíjet…