Jsou světla, která nevidíme - Anthony Doerr

7. května 2018 v 16:17 | Terry
Původní název: All the light we cannot see
Autor: Anthony Doerr
Počet stran: 536
Datum vydání: 2015
Rok vydání originálu: 2014
Nakladatelství: Moba
ISBN: 978-80-243-6760-6

Hodnocení Terry: *****
Hodnocení Tess: ****


Anotace

Marie-Laure žije se svým otcem v Paříži nedaleko Muzea přírodní historie. Její otec má na starosti tisíce zámků v budově muzea. V šesti letech Marie-Laure oslepne a otec jí postaví dokonalý model jejich čtvrti, aby si mohla ulice vštípit do paměti a byla schopná najít cestu domů. O šest let později Paříž obsadí nacisté a otec s dcerou prchají do opevněného městečka Saint-Malo, kde žije ve vysokém domě u moře Mariin samotářský prastrýc. Odvážejí s sebou nejspíš nejcennější a současně nejnebezpečnější klenot z muzejní sbírky.Filmové zpracování
*Naše hodnocení

Terry - "Kniha byla jedním slovem DOKONALÁ. Příběh mě pohltil na samém začátku a stejně tak obě hlavní postavy mi okamžitě přirostly k srdci. Knihu jsem dlouho odkládala, až se mi v letošním roce v rámci vlastní knižní výzvy dostala do rukou a musím přiznat, že jsem byla opravdu veliký hlupák, když jsem tak dlouho odkládala něco tak jedinečného. Do příběhu jsem se doslova zamilovala a nemám jedinou pochybnost, že si za něj autor obdržel Pulitzerovu cenu zcela zaslouženě. Kniha je plná emocí a odhodlání a vnitřní síly, se kterou se oba protagonisté staví k uskalím, které jim do cesty staví 2. sv. válka. Rozhodně mohu knihu jen doporučit."

Tess - "Ze začátku mi dělalo trochu problém se začít a dlouho jsem si nemohla zvyknout na to, že se příběh neodehrává chronologicky, ale přeskakuje z jednoho období do druhého. Nicméně stále se jedná o velice originální příběh z 2.světové války. Konec mě hodně překvapil, měla jsem svojí předtuchu a ta byla úplně mylná."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama