Stínová královna - C. J. Redwine

14. května 2018 v 16:28 | Terry
Původní název: The Shadow Queen
Autor: C. J. Redwine
Série: Havraní říše
Díl série: 1.
Počet stran: 360
Datum vydání: 2016
Rok vydání originálu: 2016
Nakladatelství: Baronet
ISBN: 978-80-269-0412-0

Hodnocení Terry: ***


Anotace

Po matčině smrti se život korunní princezny Lorelei dramaticky změní. V zájmu posílení odvěkého spojenectví její rodné Havraní říše a sousedního Morcantu se Lorelein otec znovu ožení, a sice se sestrou zesnulé královny, Irinou.

Zpočátku se zdá, že je všechno v nejlepším pořádku: panovník Havraní říše i jeho dvě děti jsou konečně šťastní. Irina však pomocí temné magie postupně ovládne celý zámek včetně krále, jenž se stává pouhou loutkou, závislou na vůli své manželky. Lorelei, která po své matce zdědila magické schopnosti, poznává v mocichtivé maceše silnou soupeřku. Poté, co Irina krále zabije a zmocní se trůnu, Lorelei a jejímu bratrovi nezbývá než utéct a žít ve vyhnanství. Postupně získává na svou stranu nejen vesničany sužované Irininou krutovládou, ale i mladého krále Kola, vládce Eldru, obývaného Dračím lidem.

Lorelei ví, že proti Irině může bojovat jen jedinými zbraněmi - a to kouzly a černou magií. Musí však být rychlejší, důvtipnější a silnější než Irina a v boji o trůn Havraní říše je ochotná obětovat i to nejcennější - svůj vlastní život.
Filmové zpracování
*Naše hodnocení

Terry - "Ze začátku jsem se nemohla vůbec začíst a ještě pár kapitol trvalo, než si příběh získal mou pozornost. No a pak se stalo to, co by podle mého měřítka měla udělat dobrá kniha a vě mě se probudila zvědavost. Netvrdím, že je kniha nějakým veledílem, ale autorka si s příběhem pohrála a vtiskla mu svůj osobitý ráz. Nevím, jestli bych se pustila i do dalšího dílu, ale Stínová královna mě nakonec upoutala a posledních pár kapitol jsem se nedokázala odtrhnout, jak ve mě hlodala zvědavost."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama