Sůl moře - Ruta Sepetys

3. května 2018 v 15:51 | Terry
Původní název: Salt to the Sea
Autor: Ruta Sepetys
Počet stran: 352
Datum vydání: 2016
Rok vydání originálu: 2016
Nakladatelství: CooBoo
ISBN: 978-80-7544-180-5

Hodnocení Terry: ***


Anotace

V roce 1945 se druhá světová válka chýlila ke svému konci a poblíž Východního Pruska se tisíce uprchlíků vydalo na pouť za svobodou a většina z nich měla co skrývat. Mezi nimi i Joana, Emilia a Florian, jejichž cesty se zkřížily na lodi, která slibovala spásu. Jmenovala se Wilhelm Gustloff. Donuceni okolnostmi drží při sobě, ale když se svoboda zdá na dosah, udeří tragédie. V tu chvíli je naprosto jedno, které jste národnosti a kultury či jaký je váš společenský status. Všech deset tisíc lidí na palubě bojuje za jedinou věc: chtějí přežít.

Autorka knihy V šedých tónech se vrací do dob druhé světové války se svým novým románem, jenž vrhá světlo na jednu z nejhorších - přesto téměř neznámých - válečných tragédií
.Filmové zpracování
*Naše hodnocení

Terry - "Vloni jsem četla knihu V šedých tónech, která je naprosto úžasná, oproti tomu mi Sůl moře přišla o dost slabší, což je velká škoda. Příběh byl sice vyprávěn z pohledu mladých lidí, kteří se však chovali mnohem dětinštěji, než by odpovídalo věku, který jim autorka přisoudila. Navíc mi vcelku vadilo jejich vyjadřování, který mi přišlo přiliš moderní a k příběhu dost nevhodné. Přesto je kniha plná emocí a svým osobitým stylem ukazuje čtenáři další z mnoha tvaří 2. sv. války. Mimochodem postava Alfreda mě po celý příběh strašlivě vytáčela a nepochybuji o tom, že se téhdy mezi lidmi, ať už civilisty nebo vojáky našlo mnoho takových sebestředných namyšlených fanatiků, kteří by si zasloužili minimálně takový osud, jaký mu připravila autorka ve své knize. Ale chudinky Emilie mi bylo nesmírně líto."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama