Zimní lidé - Jennifer McMahon

11. května 2018 v 16:00 | Terry
Původní název: The Winter People
Autor: Jennifer McMahon
Počet stran: 328
Datum vydání: 2017
Rok vydání originálu: 2016
Nakladatelství: Omega
ISBN: 978-80-7390-261-2

Hodnocení Terry: *****


Anotace

West Hall ve Vermontu bylo vždy město podivných zmizení a starých legend. Nejzáhadnější z nich je smrt Sary Harrison Shey, která byla v roce 1908 nalezena mrtvá na poli za jejím domem, jen několik měsíců po tragické smrti své dcery.
Nyní, v současnosti, žije devatenáctiletá Ruthie na tomtéž statku se svou matkou Alicí a mladší sestrou. Jednoho rána Ruthie zjistí, že její matka zmizela. Ve snaze najít nějakou stopu prohledává matčinu ložnici a pod podlahou nalézá starý deník Sary Harrison Shey. Ruthie je náhle vtažena do prastarého tajemství a zjistí, že není zdaleka jediná, kdo na tomto statku hledá někoho zmizelého. Ale může být jediná, která tuto stále se opakující historii zastaví...Filmové zpracování
*Naše hodnocení

Terry - "Z počátku jsem se do příběhu nějak nemohla vpravit a z jednotlivých postav jsem byla trochu zmatená, protože jsem si nebyla tak úplně jistá, kdo je kdo. Ale po pár další stránkách jsem příběhu doslova propadla. Kniha je originální, skvěle vymyšlený příběh, který více či méně propojuje osudy každé z postav a vytváří dokonale spletitou síť událostí, kterým postavy zkrátka nemohou uniknout. Rozhodně doporučuji knihu číst v zimě, kdy pošmourné počasí za oknem dokonale doplní mrazivou atmosféru příběhu. Rozuzlení je nečekané, dokonalé a zároveň tou správnou měrou děsivé. Jestli se mi do rukou dostane další autorčina kniha, pak rozhodně nebudu s jejím přečtením váhat."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama